• 17 września 2014
  • wyświetleń: 3096

Dobry weekend dla kajakarzy

Mistrzostwa kajakarzy - 13-14.09.2014 · fot. MKS Czechowice-Dziedzice
W miniony weekend zawodnicy MKS Czechowice-Dziedzice odnieśli liczne sukcesy na arenach krajowych i międzynarodowych.

Reprezentanci kadry narodowej juniorów: Mateusz Borgieł wraz z Jakubem Golą osiągnęli życiowy sukces startując w Międzynarodowych Regatach Nadziei Olimpijskich (Piestany - Słowacja). Chłopcy zdobyli srebrny medal w wyścigu dwójek kanadyjek na dystansie 1000 metrów, przegrywając nieznacznie na finiszu z osadą węgierską. Ponadto Mateusz Borgieł wraz z kolegą z reprezentacji, Jakubem Gola wywalczyli brązowy medal na dystansie 500 metrów. W zawodach brały udział reprezentacje 28 państw.

Natomiast w kraju obyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w maratonie kajakowym. Srebrny medal w kajakowej dwójce w kategorii juniorek na dystansie 20,5 kilometra wywalczyły Izabella i Katarzyna Borgieł. Drugi srebrny medal na dystansie 17,7km w kategorii juniorów młodszych wywalczyła osada w składzie Dominik Starowicz i Piotr Morawski. Bardzo dobre lokaty wywalczyli także: Kamil Klimca - 4. miejsce w kategorii k1 juniorów, Izabella Borgieł - 4. miejsce w k1 juniorek, Adrian Kulig i Dawid Cebula - 5. miejsce w k2 młodzików, a Dawid Byrdek 12. miejsce w k1 juniorów młodszych.