Foto

• 18 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 3209

Kajakarze rozpoczęli kolejny sezon startowy - zdjęcia

Kajakarze rozpoczęli kolejny sezon startowy - 16.04.2016 · fot. Bartłomiej Żaczek
W sobotę, 16 kwietnia w Świerklańcu odbyły się regaty kontrolne dla juniorów młodszych i młodzików oraz regaty otwarcia sezonu dla dzieci.

Wszystkie kategorie wiekowe rywalizowały na wodzie na dystansie 2000m oraz na biegu na 1500m. Wśród juniorów młodszych najlepszy był Adrian Kulig, który na wodzie był pierwszy, a bieg ukończył na trzeciej pozycji. W konkurencji kanadyjkarzy w tej kategorii wiekowej Kamil Karpeta był drugi zarówno na wodzie, jak i biegu.

Bardzo dobrze zaprezentował się w biegu Jan Paszek (kat. młodzik) zajmując 2. miejsce, który w łącznej punktacji bieg + woda uplasował się poza podium. W rywalizacji dzieci na wodzie Natalia Grzechnik była czwarta, a Wioletta Kupczewska szósta.